Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Laboratoria przyszłości - wrzesień - listopad 2023

W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych. Już drugi rok wykorzystujemy w praktyce zakupione w ramach programu pomoce dydaktyczne.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany jest podczas prowadzenie zajęć z fizyki, chemii, matematyki, techniki, zajęć rewalidacji ogólnorozwojowej…

W I semestrze 2023/24 podczas zajęć wykorzystano miedzy innymi:

- Elementy zestawu laboratoryjnego do badania materii w przeprowadzeniu doświadczenia z dyfuzji w ciałach stałych.

- Podczas zajęć z matematyki zakupione zestawy ułatwiają  rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz pozwalają na ćwiczenie umiejętności odczytywania instrukcji.

- Na lekcjach fizyki waga laboratoryjna znalazła zastosowanie przy doświadczeniach z wyznaczania gęstości substancji. Falownica ułatwia określanie wielkości opisujących falę.

- Podczas zajęć z techniki wykorzystanie pistoletu z klejem na gorąco, wypalarki i pistoletu do tapicerowania pomaga w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych uczniów.

#LaboratoriaPrzyszlości #LaboratoriaPrzyszłości