Laboratoria przyszłości - realizacja grantu II

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W II turze (24 tys. zł) zakupiono m. in.:

- mobilną majsterkownię,

- odzież ochronną,

- mały sprzęt AGD,

- przybory do szycia;

- wyszywanki,

- drewniane zestawy kreatywne,

- pomoce dydaktyczne do pracowni chemicznej,

- MPP pakiet matematyczno-przyrodniczy.

Wyposażenie zostało przekazane do sal lekcyjnych. Dzięki temu dotychczasowy proces zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych został wzmocniony i uatrakcyjniony. Ułatwi to uczniom rozwijanie i kształtowanie umiejętności manualnych i technicznych, pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym, co jest niezmiernie istotne w edukacji osób niepełnosprawnych.