Jesteś tutaj:
  2. Rekrutacja

Rekrutacja

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu przy ul. Parkowej 27 kształci dzieci
i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym
i głębokim) w wieku od 6 do 25 lat.

Ośrodek prowadzi nabór przez cały rok szkolny do:

Przedszkola Specjalnego nr 151

Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 87

Szkoły Przysposabiajągcej do Pracy nr 1

Zespołów rewalidacyjno-wychowawczych

Rodziców / opiekunów prawnych zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszego Ośrodka serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. W trakcie spotkania przedstawimy ofertę edukacyjną i terapeutyczną placówki, oprowadzimy po szkole, jak również pomożemy w wypełnieniu wniosku o przyjęcie do SOS-W nr 10

od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-15.00 tel. 71 798 68 34

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegające się o przyjęcie do oddziału specjalnego w przedszkolu specjalnym, szkole specjalnej nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej.

Rodzic/opiekun prawny dziecka składa wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły/przedszkola/zespołu rewalidacyjno-wychowawczego w sekretariacie SOS-W nr 10. Do wniosku należy załączyć aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

Wzory wniosków o przyjęcie do wybranej jednostki edukacyjnej są dostępne do pobrania w formie elektronicznej poniżej, lub  w formie papierowej w sekretariacie Ośrodka.

Dzieci urodzone w 2016 roku nie uczestniczą w rekrutacji. Rodzice / prawni opiekunowie tych dzieci (po ukończeniu przez nie 2,5 r.) mogą w szczególnie uzasadnionych przypadkach starać się o zapisanie ich do przedszkola po zakończeniu postępowania uzupełniającego (czyli po 31 sierpnia 2018 r.) na wolne miejsca.

UWAGA: rodzice/opiekunowie prawni dzieci spoza Wrocławia składają wniosek w Starostwie Powiatowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

Po dokonaniu zapisu ucznia do wybranej szkoły (szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy) istnieje możliwość zapewnienia dziecku opieki pobytowej w internacie Ośrodka.

Podstawa prawna

Rekrutacja do przedszkola i szkoły , na rok szkolny 2018/2019, odbywa się na podstawie:

·         Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.)

·        Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2017 r. poz. 649)

·         Uchwały Nr L/1186/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 11 stycznia 2018 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie ośrodka od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-15.00 tel. 71 798 68 34