Otwarcie Wystawy Zdjęć I Prac Plastycznych „Ręka W Rękę” w ramach kampanii społecznej promującej ideę edukacji włączającej

W dniu 20.06.2022 r. w Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Przybyszewskiego 59 we Wrocławiu miało miejsce otwarcie wystawy zdjęć przedstawiających dotychczasowe działania SCWEW Wrocław oraz prac plastycznych uczniów z placówek objętych wsparciem Centrum.

Uroczystość rozpoczęła liderka wrocławskiego SCWEW pani Violetta Malarczyk, witając licznie przybyłych gości oraz przedstawiając krótko cel wystawy. Następnie głos zabrała pani Ewa Szczęch, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia, a także pani Ewa Nadzieja, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83 we Wrocławiu, na terenie której będzie gościć wystawa. Słowo do zebranych powiedziała również pani Ewa Płaksej, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10, przy którym powstał wrocławski SCWEW, a Liderka pani Violetta Malarczyk przedstawiła prezentację na temat dotychczasowej działalności naszego SCWEW oraz przyświecającej mu idei popularyzacji edukacji włączającej.

Dzieci z Przedszkola nr 71, Szkoły Podstawowej nr 83 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 uświetniły spotkanie swoimi występami artystycznymi. Wśród nich mieliśmy także okazję podziwiać śpiew grupy dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do oddziału przygotowawczego w Szkole Podstawowej nr 83.

Wystawę będzie można oglądać do 15.08.2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do propagowania idei edukacji włączającej w środowisku. Zapraszamy!

W ramach kampanii społecznej promującej ideę edukacji włączającej ukazały się artykuły w kilku czasopismach - relacje z wystawy, które są jednocześnie zaproszeniem do jej odwiedzenia i do zapoznania szerszego grona odbiorców z zagadnieniem inkluzji.

Artykuł we wroclawskim dzienniku "Nasze miasto" :

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Wroclaw-Nasze-Miasto_23.06.jpg

Artykuł w "Gazecie Wyborczej" :

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SCWEW-Wyborcza-1-scaled.jpg

Artykuł w "Gazecie Wrocławskiej" :

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gazeta-Wroclawska_27.06.jpg