Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą (SCWEW)

Gmina Wrocław realizuje projekt grantowy „Pilotażowe Wdrożenie Modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Miło nam poinformować, że z dniem 1 grudnia 2021 r. decyzją Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia zostało powołane Specjalistyczne Centrum Wspierania Edukacji Włączającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10
im. Janusza Korczaka we Wrocławiu.

Cel główny przedsięwzięcia grantowego to poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci/uczniów specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w ramach udzielonego Grantu na wsparcie i funkcjonowanie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą (SCWEW).

Wrocławskie SCWEW swoją opieką obejmuje następujące placówki:

1. Przedszkole nr 71 „Chatka małego skrzatka”,  ul. Kiełczowska 31-33,

2. Szkoła Podstawowa nr 83 i. Jana Kasprowicza, ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 32

3. Liceum Ogólnokształcące nr XV im. mjr. Piotra Wysockiego, ul. Wojrowicka 58

4. Zespół Szkół Gastronomicznych, Branżowa Szkoła I stopnia nr 9, ul. Kamienna 86

5. Zespół Szkół nr 5, Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego, ul. Dawida 5

Autor: Marcin Bojarski