Doradztwo zawodowe

Zmiany zachodzące we współczesnym rynku pracy, globalizacja gospodarki, postęp informatyczny, wzrastająca ilość informacji dotycząca zawodów i dróg kształcenia oraz bezrobocie, powodują trudności w przystosowaniu się do tych zmian. Młody człowiek musi być przygotowany do funkcjonowania w nowej rzeczywistości, gotowy do podnoszenia swoich kwalifikacji, ustawicznego dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności, przydatnych w podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących wyboru zawodu. Dlatego tak ważna jest umiejętność planowania kariery edukacyjno-zawodowej przez uczniów, umiejętność podejmowania przez nich trafnych decyzji i dokonywania adekwatnych wyborów. Planowanie nie jest jednorazową decyzją, ale procesem występującym w okresie całego życia.

W plikach do pobrania znajdują się:

• WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO
  • PROGRAM REALIZACJI DORADZTWA ZAWODOWEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024
  • ROZPORZĄDZENIE WS DORADZTWA ZAWODOWEGO

Artykuły

Zestaw artykułów dotyczący doradztwa zawodowego aktualizowany przez szkolnego doradcę zawodowego.

Czytaj więcej o: Artykuły