Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Realizujemy podstawę programową szkolnictwa ogólnodostępnego nowoczesnymi metodami nauczania. Dodatkowo uczniowie mogą korzystać z różnorodnych zajęć terapeutycznych (logopedia, terapia pedagogiczna, gimnastyka korekcyjna, socjoterapia, biofeedback, zajęcia z Integracji Sensorycznej). Zajęcia z informatyki odbywają się w dwóch pracowniach internetowych ze stałym dostępem do internetu, zajęcia czytelnicze natomiast w bibliotece multimedialnej. Uczymy z wykorzystaniem programów multimedialnych (tablica interaktywna).

Absolwenci kolejnych etapów edukacyjnych mają możliwość kontynuacji nauki (SP, SPP). Ponadto objęci są opieką pielęgniarską oraz wsparciem lekarza specjalisty.

W naszym Ośrodku uczniowie rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w licznych zajęciach pozalekcyjnych (koło turystyczne, koło rowerowe, zajęcia sportowe - w tym na siłowni, koło plastyczne, koło teatralne, drużyna harcerska "Nieprzetartego Szlaku"). Biorą udział w licznych imprezach kulturalnych, projektach edukacyjnych i projektach UE oraz wycieczkach.

Uczniowie Szkół Ośrodka odnoszą sukcesy w licznych spartakiadach i zawodach sportowych, konkursach plastycznych, turystyczno-krajoznawczych, artystycznych.