Stowarzyszenie "Jest Człowiek"

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 10 we Wrocławiu działa Stowarzyszenie "Jest Człowiek". Stowarzyszenie posiada Statut, który stanowi m.in., że:

1. Stowarzyszenie działa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Dla realizowania swoich celów Stowarzyszenie może prowadzić swoją dzialalność poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Stowarzyszenia jest:

rozwijanie, propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesów integracji w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, wspieraniu aktywności twórczej, promowaniu uczestnictwa w życiu kulturalnym, integracji europejskiej, zwiększaniu aktywności życiowej, zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej.