Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Laboratoria przyszłości - grudzień - luty 2024

W ramach realizacji projektu Laboratorium przyszłości uczniowie mogą korzystać z dobrze wyposażonej pracowni gospodarstwa domowego.

Uczniowie klasy 5b podczas zajęć rozwijających kreatywność korzystali z blendera,  gofrownicy, tostera oraz miksera planetarnego. Pozyskane w ramach projektu sprzęty umożliwiają uczniom opanowanie zasad obsługi sprzętu AGD  z zachowaniem obowiązujących zasad BHP.

Klasa 4a realizowała dział Bezpieczeństwa w szkole i na drodze wykorzystując do ćwiczeń praktycznych pozyskaną w ramach projektu Laboratorium Przyszłości apteczkę.

Utrwalanie podstawowych umiejętności matematycznych, szybkie liczenie oraz trening jest o wiele przyjemniejszy jeśli możemy używać pomocy dydaktycznych pozyskanych z projektu Laboratorium Przyszłości np. magnetycznej tabliczki mnożenia.

Praktycznie sprawdzanie prawa Ohma, powstawanie pola magnetycznego wokół przewodnika z prądem, montowanie obwodów elektrycznych podczas lekcji fizyki z wykorzystaniem pomocy pozyskanych w ramach Laboratorium przyszłości pozwala uczniom przeprowadzać doświadczenia. Sprawdzanie, potwierdzanie, dowodzenie praw,  obserwowanie zjawisk umożliwia uczniom ich zrozumienie,  naukę poprzez eksperymentowanie oraz zdobywanie umiejętności praktycznych.

#LaboratoriaPrzyszlości #LaboratoriaPrzyszłości