Turniej BRD

18 maja odbył się szkolny turniej BRD.

Dziś odbył się w naszym Ośrodku Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku startowano w czterech kategoriach – Przedszkole, Szkoła Podstawowa st. lekki, Szkoła Podstawowa st. umiarkowany oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy. Turniej składał się z czterech etapów, a pierwszym z nich było rozwiązywanie testów z zakresu BRD lub z zadań praktycznych. Umiejętności rowerzystów sprawdzali egzaminatorzy w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętności praktycznego stosowania przepisów ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonywania sprawnościowego toru przeszkód. Wśród SP bezkonkurencyjni okazali się Dawid oraz Ingomar, w SPP Jakub P., a Kuba S. w Przedszkolu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

W organizacji turnieju wspomogła nas zaprzyjaźniona strażniczka miejska – Pani Beata.