Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Laboratoria przyszłości - luty 2023

Podstawowym źródłem wiedzy oraz narzędziem weryfikacji hipotez jest obserwacja i doświadczenie. Uczniowie podczas zajęć doświadczalnych w ramach lekcji fizyki zdobywają umiejętność planowania i organizowania własnej pracy, notują spostrzeżenia, opracowują wyniki, weryfikują hipotezy i precyzują wnioski.

Zestawy doświadczalne do doświadczeń z elektryczności, pozyskane w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”, umożliwiły uczniom miedzy innymi  sprawdzenie przewodnictwa elektrycznego różnych materiałów, doświadczalne potwierdzenie prawa Ohma,  zrozumienie zasad połączenia szeregowego i równoległego odbiorników.

Zajęcia tego typu sprawiają uczniom sporo radości, pozwalają na ich aktywizację, rozwijają ich zdolność poznawcza i zainteresowanie przedmiotem.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości