Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

"Aktywni w szkole" - wycieczka do Szklarskiej Poręby

W poniedziałkowy poranek 18 września wyruszyliśmy na dwudniową wyczieczkę do Szklarskiej Poręby w ramach projektu "Aktywni w szkole".

Już pierwszy dzień naszej wyprawy obfitował w wiele atrakcji. Jako pierwszy punkt programu odwiedziliśmy Wodospad Szklarki, malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Następnie udaliśmy się do Domu Wczasowego Jaś by po krótki odpoczynku i pysznym obiedzie ruszyć szlakiem w kierunku Chybotka i Złotego Widoku. Wspinaczka została nagrodzona pięknym widokiem na Karkonosze, który bardzo spodobał się młodym turystom.

Drugi dzień to z kolei najcięższa dla uczestników trasa,czyli szlak do Wodospadu Kamieńczyk. Momentami było trudno, ale wszyscy uczestnicy wycieczki dotarli do końca trasy. Na koniec zwiedziliśmy Cieplice z przepięknym Parkiem Zdrojowym i nim się obejrzeliśmy nastał czas powrotu do Wrocławia.