Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

"Aktywni w szkole" - wycieczka do Szklarskiej Poręby 2

W poniedziałek 25 września uczniowie z klas biorących udział w projekcie AKTYWNI W SZKOLE spędzili wspaniały czas na wycieczce do Szklarskiej Poręby.

Głównym punktem wyjazdu była wyprawa pod Wodospad Szklarka. W pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy odpocząć, nacieszyć oczy wspaniałymi widokami oraz zrobić pamiątkowe fotki. Znaleźliśmy również czas na zakup pamiątek, a po pysznym obiedzie zwiedziliśmy przepiękny Park Zdrojowy w Cieplicach. Przez cały czas wycieczki towarzyszyła nam Pani Alicja - przewodnik sudecki, która bardzo ciekawie opowiadała nam o odwiedzanych miejscach. Dowiedzieliśmy się między innymi z jakich pasm górskich zbudowane są Karkonosze, jak powstają wodospady, czym są termy wodne i kto stworzył Park Zdrojowy. Cały dzień towarzyszyło nam słonko i wspaniałe nastroje. Dziękujemy za wspólną przygodę i do zobaczenia na szlaku...

Tekst: Elżbieta Tabor

Autor: Marcin Bojarski